ארכיון הקטגוריה: מתנות לראש השנה

האם לקנות מתנות לפסח מראש?

האם כדאי לקנות מתנות לפסח מראש או ברגע האחרון?

התשובה לשאלה האם כדאי לקנות מתנה לפסח מראש או ברגע האחרון מתחלקת לשניים: האם אתם מארחים או מתארחים.

רבות (וכמובן גם רבים) מאיתנו מתכוננות לכבוד חג הפסח שידוע גם בשם חג החירות  כבר מחג הפורים.

בהרבה מאוד מהבתים, בין אם הם שומרי מסורת, שומרי מצוות אדוקים או חילוניים גמורים מתכוננים לפסח. כניסת האביב עושה לרבים מאיתנו "משהו" שגורם לנו לרצות לשפץ, לסייד לסדר ולאוורר את הבית מתנומת החורף שלו.

נשים רבות, וגם גברים, מתכוננים לחג החירות בשעבוד מוחלט לניקיונות לסידור המגירות והמדפים ולחידוש וריענון הבית. מלבד הניקיונות חג האביב מתאפיין גם בהרבה מאוד קניות, בין אם מדובר בקניות לחג הפסח באופן ישיר ובין אם מדובר בקניות שהאביב עושה להן חשק.

היכן מבלים את החג השנה?

כפי שציינו בפתיח בפסח העולם מתחלק לשניים: המארחים והמתארחים והשאלה שנשמע ושנשאל פעמים רבות היא "איפה אתם בפסח".

אלו שנמנים על המארחים, נוסף על ארגון הבית והניקיונות עוסקים גם בבישול ובהכנת סעודת החג, לכן כשבוע לפני החג, בהרבה מאוד מהמטבחים במדינת ישראל ישנה פעילות ענפה. במקרה כזה מוטב לה, למארחת, שתקדים ותבצע את הקניה של מתנות לפסח מבעוד מועד ותשחרר את עצמה, מרצה וטרדותיה לעיסוק במלאכת האירוח והבישול שככל שמתקרב החג הופכת לקדחתנית יותר ויותר.

אלו המתארחים, (אצל משפחה, חברים או בבית מלון), מוצאים עצמם פנויים יותר, לכן הם משוחררים להחליט אם לקנות מתנה לפסח מראש או להשאירן לרגע האחרון.

מתנות לפסח – ברגע האחרון

בימים האחרונים לפני החג ניכרת פעילות רבה בחנויות המתנות, אנשים מוצאים עצמם קונים כל דבר אפשרי כולל: כלי בית, מצעים, אלקטרוניקה, ספרים, סלסילות שי, יינות, סיגרים ועוד. מי שאוהב אווירה זו של לפני החג מוזמן לצאת סמוך לחג ולתור אחרי מתנות לפסח.

משיטוט במרכזי הקניות ניתן ללמוד כי ישראלים רבים מאוד מעדיפים לערוך את הקניות של מתנות לפסח ברגע האחרון.

בכל מקרה, אם מחליטים לקנות את המתנות מראש, או שעושים זאת ברגע האחרון, עצה אחרונה, אל תשכחו לפנק גם את עצמכם במתנה לפסח! חג שמח